Recenze Electrolux EOB 8956AOX

• Všechny (4)
Luci
Luci

Přidáno: 25. dubna 2018

• Jednotlivé funkce trouby, různé intenzity páry, intuitivní ovládání z mého pohledu jednodušší než u nižších/levnějších modelů, přednastavené programy, ohřev jídla mi přijde chutnější než v mikrovlnce, fajn je i funkce kynutí těsta a třeba sušení hub. Vaření vajíček nikdy jinak :-)
  • dostupná cena výrobku spolu s cashbackem a kurzem vaření super akce
  • nedostatečné příslušenství, třeba plechy pro parní vaření má AEG v ceně, tu se vše musí dokoupit :-( to mě opravdu zklamalo
  • jinak u parního čištění neočekávejte, že pak stačí troubu jen vytřít, pára uvolní napečeniny, ale sama je neodstraní

Super funkce
snadné dotykové ovládání, informace na displeji
Jednoduché ovládání přes menu podporované vaření / rychlý start - výběr podle druhů mas (určitě lepší výsledek nastavení trouby do teploty i druhu pečení, než kdybych to nastavovala sama), možnost přidání oblíbených často vařených jídel

např.: prstem ťupnu na ikonku čepice (podporované vaření), zvolím rychlý start, následně ryby, pak treska třeba silné plátky a potvrdím. Trouba sama nastaví teplotu s parním vařením, já doliju vodu do zásobníku a pak už jen trouba zapípá když je pokrm hotov. Žádná vysušená ani přepečená ryba a pokud máte kvalitní suroviny, tak si opravdu i na obyčejném jídle člověk pochutná za pár minut.
Jako bonus vnímám i to, že vaření na páře konkrétně u ryby tolik nezasmradí celý byt :-) A nemusím pak otírat indukci a přilehlé plochy kuchyně, když bych filety opékala na pánvi.

nešikovné ovládání pokud je trouba pod úrovní pracovní desky, pro dotykový displej je vhodnější umístění ve výšce, kdy je displej před obličejem, i z hlediska parního vaření a následného otevření dvířek

troubu jsem vybírala cíleně, protože už x let používám stejný model od AEG a po těch x letech už bych jinou troubu nechtěla, pro mě je opravdu úžasná a zvládne ji ovládat i chlap :-), na druhou stranu na chalupu jsem uvítala nižší cenu, proto Electrolux při zachování funkčnosti na kterou jsem zvyklá, a příslušenství jsem holt dokoupila.

btw kurz vaření je určitě lepší pokud máte přečtený manuál a minimální zkušenost s používáním trouby, víc si z kurzu odnesete.
Připravené menu na kurzu je zážitek, příjemné prostředí, neformální přístup Jirky Hilgarta, vynikající menu, pozorná obsluha. Na chuti byly znát kvalitní suroviny a i obyč zelenina byla pro mě zážitek, kdy doma i na chalupě okamžitě zasadím hrášek a dýni. Jirko děkuju ještě jednou.

Zdeněk
Zdeněk

Přidáno: 24. dubna 2018

(Upraveno 25. dubna 2018)

• Všechno super

Čištění trouby: Trouba má samočištění
Zitterbartovi
Zitterbartovi

Přidáno: 7. prosince 2017

• Naprostá spokojenost s jednoduchostí obsluhy.
  • Vaření s párou dává nové možnosti i domácí gastronomie.
  • Snadná údržba.
  • Odstranění vody z vyvíječe je pomocí houby nepohodlné.

Doporučujeme všem, kdo mění či pořizují novou troubu.
Kurz vaření je velikou dávkou energie do vlastního vaření.
Kachnička s podporou páry či bůček je pro nás obrouvskou satisfakcí za investici do trouby.
Ohřívání jidla v mikrovlnce skončilo, jedině v této troubě jídlo ohřát.

JK
JK

Přidáno: 3. února 2017

• Výhoda přípravy více pokrmů společně
  • Dobrá je kombinace horkého vzduchu s párou
  • Pečení je rychlejší
  • Trouba má velký objem, plechy se snadno zasouvají
  • Jdou použít i plechy z původní trouby
  • Používám krátce ale zatím nic

Chtěla jsem vyzkoušet jiný způsob pečení a vaření.
Pro Electrolux jsem se rozhodla proto, že jsem na internetových stránkách dohledala dost informací včetně receptů.Trouba má mnoho funkcí, zatím jsem ve fázi seznamování a zkoušení. Musela jsem dokoupit děrovaný plech na vaření v páře, bohužel není součástí příslušenství.Cena je sice vyšší proti klasickým troubám, ale zatím této investice nelituji.
Velká pochvala obchodu elektrocz.com za jejich vstřícnost a rady před provedením nákupu a rychlost dodání