Amica TXB 121 NTCRBGKX

Ikea Metod
Čištění trouby
katalytické

• , zakoupeno v MALL.CZ

• pěkný design, velký objem trouby, šňůra rovnou se zástrčkou, k troubě 2 plechy s roštem, horní a dolní ohřev = pro mě výhody, které všechny trouby nemají. Bála jsem se ovládání, zda nebude složité a nesrozumitelné ... opak je pravdou. Je jednoduché, za chvíli si na něj zvyknete. V recenzích jsem četla, že hodiny se nedají nastavit, pouze vynulováním tj. vypnutím ze zásuvky - toto není pravda, nastavit se dají a navíc velmi jednoduše! Stačilo si přečíst návod ... ale i bez návodu vás to krásně navede. Také se v recenzích píše, že dvířka mohou být bud zcela otevřená nebo zavřená, žádné meziotevření ... mně teda funguje, po pečení je nechávám polootevřená (cca 20 cm). Další plus je to, že je trouba naprosto tichá. Používám cca týden, ještě jsem všechno nevyzkoušela, ale zatím za mě velká spokojenost.

Troubu vypínám tak, že nastavuji pravý knoflík s programy do polohy 0. Tím pádem musím projet část programů a tím vyhodím pojistky. Toto vidím jako velké minus, ale možná dělám něco špatně a jde vypínat jinak, ještě to nemám vyzkoušené.
    Dále při zahřívání trouby se na panelu neukazuje teplota, naskočí tam hodiny. Takže aktuálně není zřejmé na jakou teplotu je již trouba zahřátá.
    V návodu chybí popis jednotlivých programů (pravé kolečko) - na co se konkrétně používají. Toto mi v návodu chybí, jiné trouby jsou v tomto podrobnější a navedou vás který program na co použít.

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Elegantní vzhled, předvolené programy pečení.
    • Parní trouba - čekala jsem nějaký otvor, nádržku na vodu. Voda se nalévá pouze do mírné prohlubně ve spodní části trouby. Mám již druhou troubu značky Amica, předchozí model ( kupovaný před 11 lety) byl mnohem více vybavený ( např. troje pojezdy na plech, otočný rožeň, tři plechy...) za super cenu ( Amica tehdy prorážela na český trh). Jiné rozměry plechů oproti předchozímu modelu, nelze využít plechy ze staršího modelu trouby. Jinak spokojenost.

Celková spokojenost.

• , zakoupeno v Electro World

Spokojenost, peče skvěle a hezky vypadá, se spoustou užitečných funkcí, prima funkce - automatické otevírání dvířek.

Maximální příkon
elektrické
Ikea Metod
Čištění trouby
katalytické

Parní trouba Amica TXB 121 NTCRBGKX s objemem 77 litrů dokáže dosáhnout teploty 150 °C za pouhé 3 minuty. Nabízí 11 funkcí včetně grilu, předehřátí, horkého vzduchu či rozmrazování. Elegantní ergonomické zamačkávací knoflíky umožňují snadnou údržbu a horní halogenové osvětlení osvětluje celou troubu, takže budete mít vždy přehled o průběhu pečení. Nová konstrukce trouby zajišťuje dokonale rovnoměrné rozložení tepla v celé komoře. Můžete si být jistí, že i v případě pečení velkého množství pečiva bude krásně propečené a dozlatova upečené.

HLAVNÍ VLASTNOSTI

❶ BAKINGPRO SYSTEM™

* Díky systému BakingPro System™ se již nemusíte obávat nerovnoměrně upečených koláčů či buchet díky novým větším topným tělesům. Koláče i buchty budou vždy perfektně upečené jak uprostřed, tak po okrajích také díky přesné teplotě a dokonalému rozložení tepla v celém prostoru trouby. Trouby Amica mají nyní mnohem větší objem, díky kterému je možné pečení na více úrovních najednou. Zvětšila se také velikost pečících plechů. Nová konstrukce ventilátoru ohřeje troubu rychleji: teploty 150 °C dosáhne již za pouhé 3 minuty. Nové umístění osvětlení do horní části trouby poskytuje ještě lepší kontrolu připravovaných potravin.

❷ OPENUP!™ - AUTOMATICKÉ OTEVÍRÁNÍ DVEŘÍ

* Jak otevřít dveře trouby pokud držíme těžký plech oběma rukama? Nejlépe tak, že se dveře otevřou samy! Amica rozumí vašim potřebám a tak vyvinula systém automatického otevírání dveří, díky kterému se stačí madla dvířek lehce dotknout například loktem a dveře trouby se automaticky otevřou. Díky tomuto jednoduchému a pohodlnému řešení si to v kuchyni ještě více užijete.

❸ SOFT STEAM - PARNÍ PEČENÍ

* Koláče a dorty jako z pekárny. A chléb? Ještě lepší než z pekárny! Funkce SoftSteam zlepšuje vzhled a chuť připravovaných potravin. Stačí přidat trochu vody do zásobníku na dno trouby. Vzniklá pára napomáhá lepšímu a rovnoměrnějšímu kynutí těsta a zlepšuje texturu při nafouknutí bez rizika přílišného popraskání. SoftSteam je užitečný i pro jiné druhy potravin včetně masa, které bude díky páře šťavnatější.

SPECIFIKACE

* Typ programátoru Tn

* Senzorové (Dotykové) ovládání

* 11 funkcí trouby vč. grilu a horkého vzduchu

* Počet přednastavených pečících receptů:    19

* Super rychlý ohřev 150°C za 3 min.

* Dětský zámek

* Teleskopické výsuvy plechů s funkcí STOP   1x

* Katalytické samočistící desky

* Počet skel dveří trouby  3

* Vnitřní ochlazovací ventilátor

* Zamačkávací podsvícené knoflíky

* Halogenové osvětlení trouby

* I-touch free: ochrana proti otiskům prstů

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Elegantní vzhled, předvolené programy pečení.

Celková spokojenost.

• , zakoupeno v Electro World

• , zakoupeno v OKAY.cz

• Stejný rozměr s původní vestavnou troubou, jen jsem je vyměnil a bez úprav mohl používat, super otvírání dvířek trouby a vysouvání držáků na plechy.